erayaltun.com

  Tatil çantası hazırlamanın püf noktaları

  Tatil çantası hazırlamanın püf noktaları, tatil bavulu nasıl hazırlanır, tatile giderken neler almalı, tatil öncesi hazırlık

  Tatil çantası hazırlamanın püf noktaları

  Tatile giderken yanımıza alacakları valize sığdırmak biz kadınlar için her zaman zordur. “Yüksek Topuklar” olarak, tatil valizi hazırlamanın püf noktalarını araştırdık. Özenle seçtiğimiz kıyafetleri valize nasıl sığdıracağınızı öğrenmek için tatil valizi hazırlamanın püf noktaları haberimizi okuyabilirsiniz.

  Kıyafetlerinizi sararak yerleştirin

  Gömlek, kumaş parçalar ve buruşan diğer eşyalarınızı özenle götürmek için dışına doğru kıvırın ve yuvarlak olarak bükün. Asla iz olarak gibi katlamayın. Böyle narin kıyafetlerinizi valinizin en üstüne yerleştirin.

  İç çamaşırlarınızı kesede saklayın

  Narin ve zarif iç çamaşırlarınızı çantalarınızı koruyan saklama keselerinin içine koyabilirsiniz. Bir başka fikir ise yanınıza alacağınız küçük gece çantasının içine sığdırmanız. Böylece hem kaybolmazlar hem de zarar görmezler.

  Birbirine uyumlu kıyafetler seçin

  Gerçek şu ki, tatilde yanımıza aldığımız kıyafetlerin çoğunu giymiyoruz. Bu yüzden fazla ağırlık taşımaya gerek yok. Birbiriyle uyumlu renk ve stilde kıyafetler seçin. Hatta kombinler yapın. Beyaz ile mavi, kırmızı ile siyah, pembe ile beyaz uyumlu renklerdir ve tatile uygundur.

  Ayakkabılarınızı en alta koyun

  Bir kadının valizinde en önemli parçalardan biri de ayakkabılardır. Her kıyafetinize uygun ayakkabıyı yanınıza alacağınızı biliyoruz. Önce valizinizin en altı kısmına ayakkabılarınızı yerleştirin. Ayakkabılarınızın zarar görmesini önlemek için buzdolabı poşeti ve gazete kağıtlarını kullanabilirsiniz. Ayakkabılarınızın her birinin içine gazete kağıdı koyun ve buzdolabı poşetine yerleştirin. Ardından her birini yan olarak şekilde dizin.

  Tıraş bıçağınızı yanınıza alın

  Güneş ve suyun etkisiyle tüyleriniz hızlı uzayabilir. Hazırlıklı olmakta fayda var. Tatilde tüy sorununu çözmek için yanınıza tıraş bıçağı alabilirsiniz. Özellikle, çanta boy jiletleri tercih ederseniz taşımanız çok kolay olur. Yalnız, uçak yolculuğu yapıyorsanız mutlaka büyük bavulunuza yerleştirin.

  Gillette Venus Snap çantanızda az yer kaplıyor ama büyük işler başarıyor!

  Takılarınıza özel çanta yapın

  Küpelerinizi ve diğer değerli takılarınızın zarar görmemesi ve kaybolmaması için valinizin makyaj çantanızı kullanabilirsiniz. Bu sayede takılarınız hem güvende olur hem de tekini kaybetme ihtimaliniz olmaz. Kolyelerinizin birbirine karışmasını önlemek için kağıda sarın. Küpelerinizi birbirinin içine geçirin. Eğer varsa, içi bölmeli takı düzenleyici çanta kullanabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZIN

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.